מדיניות תגובות

הטרדה מינית, הטרדות רחוב והיחסים בין המינים והמגדרים השונים הם נושא טעון מאוד. כדי להפוך את החיים ב'הכצעקתה' לנסבלים ופוריים, מדיניות התגובות של האתר פשוטה מאוד:

א. לא יפורסמו תגובות פוגעניות.
ב. אנחנו נקבע מהי תגובה פוגענית, ואנו רשאיות לשנות את ההגדרות לכך.
(כי)
ג. אנחנו אתר פמיניסטי גאה אשר המדווחות והמדווחים שלו בראש מעייניו. ככזה, לא ניתן במה לשיפוט, פוליטיקה או גזענות, במיוחד בתגובות.

כמובן, אנו מניחות שיש לכם שאלות נוספות.

מהי תגובה פוגענית?
תגובה פוגענית, בהגדרתנו, היא בראש ובראשונה כל תגובה המכילה שיפוט כלשהו על מעשיה, תגובותיה, בחירותיה, חבריה או רגשותיה של המדווחת, גם אם תשעים אחוזים ממנה מוקדשים להתנצלות עמוקה על כך או לפמיניזם אולטרה רדיקלי. אנחנו כאן גם כדי להקשיב, ולא כדי לשפוט. כדי לקיים דו שיח על הדיווחים, אנחנו אלו שנדרשים, קודם כל, לעצור ולהקשיב – ולא להיפך. במילים אחרות: כל תגובה שתכיל את צירוף המילים "חבל שלא עשית ככה" או "למה לא עשית אחרת" לא תתפרסם. נקודה.

לא הבנתי, למה אסור לבקר?
אנחנו מקבלות לעיתים תגובות הנראות כתומכות ולעניין על פני השטח. הבעיה, מבחינתנו, היא שכמעט כולן, מבלי משים, מטילות ספק בדיווח או עושות שימוש בצירופים "היית צריכה לעשות", "את חייבת לדווח למשטרה" או "למה לא עשית". הדברים הללו, גם אם מרופדים בעשרות משפטים תומכים, עדיין יכולים לפגוע מאוד במדווחים ובמדווחות. הן והם ישמעו את הטלת הספק הזאת בכל מקום; כאן, אנחנו מבקשים להימנע מכך.

ומה עם לספר על טכניקות החיזור הנאורות שלי, שלא פוגעות באף אחת וגרמו לעשרות בחורות לפול שדודות תחת רגליי (באמת, בדוק!)?
טהורות כוונותייך ככל שיהיו, "הכצעקתה" לא קם כדי להביא עצות "איך להתחיל עם בחורות". אנחנו כאן בשביל דבר אחד בלבד: לדבר על, לפרוק ולהראות איך הטרדות רחוב נראות – ולא איך היינו רוצים שיתחילו איתנו. נסו להיות מודעים להבדל.

התגובה שלי לא פורסמה, ואני בטוח שהיא היתה רגישה ולעניין!
כל התגובות באתר מתפרסמות רק לאחר שצוות האתר קבע שהן ראויות לפרסום. יש לזכור שצוות האתר מפעיל אתר זה בהתנדבות, ולא תמיד זמין לקריאה ואישור של התגובות. לכן, גם אם התגובה שלך היתה לעניין, סביר להניח שעדיין לא הספקנו לראות אותה.

הדיווח ותגובתה של המדווחת נראים לי לא לעניין. לא מיותר לפרסם?
הכצעקתה מפרסמת דיווחים המתארים מנקודת מבט אישית סיפורי הטרדה ותגובות אותנטיות של נשים מתוך רצון להשמיע את קולן וחוויותיהן ומתוך הבנה כי קולות אלו כמעט ואינם מקבלים במה וירטואלית לא שיפוטית. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי אין אנו קוראות לתגובות אלימות שכנגד ואיננו תומכות באלימות כהתקפה (להבדיל מהגנה עצמית) בכל צורה שהיא: מינית, פיזית או וירטואלית.

אבל זה לא הוגן! מה עם חופש הביטוי שלי, פמינאציות ארורות?!
חופש הביטוי הוא אידיאל נעלה, ואנחנו בהחלט בעדו; לכן, אף אחת מצוות האתר לא תעצור בעדכם מלהקים בלוג משל עצמכם ולפרט את דעתכם המנומקת, הסקסיסטית, הגזענית, ההומופובית, הטרנסופובית או הפוגענית שם. אלוהים יודעת שאנחנו שומעות אותה בכל מקום אחר, ובמיוחד ברחוב. לעומת זאת, אתם לא תעשו זאת כאן. מלבד זאת, אם העולם היה הוגן, לא היינו צריכים את האתר הזה, לא?
שנית, מדיניות התגובות החדשה נועדה גם כדי להגן עליכם, מגיבים יקרים: לפחות לאישה אחת מצוות ההנהלה יש את הרצון העז לקחת תגובה שלא פורסמה מדי פעם, לפרסם אותה כפוסט נפרד, ולצלוב וירטואלית את המגיב בפומבי למען יראו ויראו למה הוא טועה, לעזאזל. ייתכן שבעתיד היא גם תעשה זאת, בשביל הכיף. אתם מבינים, אנחנו חושבות גם עליכם.